• Lata doświadczeń w biznesie
img

Pielęgnacja skóry głowy

Marzysz o pięknych i lśniących włosach? Nie ty jedna. Mimo iż, bardzo wile osób, chce, aby ich włosy zachwycały pięknem, blaskiem, a także były zdrowe i mocne, to nie robi w tym kierunku kompletnie nic. Dlaczego tak się dzieje? Zwykle jest to podyktowane tym, że nie mamy czasu oraz zapominamy o tym, że potrzebują one pielęgnacji.

Bardzo ważne jest to, co nakładamy na nasze włosy. Jeśli stosujemy szampony, które zawierają mnóstwo chemii. To nie mamy, co liczyć na to, że będą one zdrowe. Bardzo ważne, aby unikać takich składników jak SLS, SLES, mineral oil, silikony oraz wszelkich substancji, które sprawiają, że nasze włosy są suche i zniszczone. Starajmy się wybierać takie szampony, które mają dużo olejów, ekstraktów i wyciągów roślinnych oraz posiadają bardzo delikatne środki myjące. Dzięki temu, nie będziemy włosów obciążać chemią.

Aby dobrze wybrać szampon, musimy potrafić czytać składy. Nie musimy oczywiście uczyć się wezyrskich składników na pamięć, ale jedynie te, które najczęściej występują w szamponach. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli chcemy mieć naprawdę dobry szampon, to musimy wydać na niego około 40-50 zł za 200 ml. Wtedy, mamy zwykle pewność, że nie posiada on szkodliwych składników, a większość z nic h pochodzi z upraw ekologicznych i jest pochodzenia naturalnego. Bardzo często, są to również produkty wegańskie.

Oleje i odzywki

Sprawdź też szampony na łupież suchy

Jednak piękno włosów nie zależy od ich samych. Na te część składa się też skóra głowy, która jest bardzo istotna, ponieważ to z niej nasze włosy wyrastają. Im bardziej o nie dbamy, tym ładniejsze jest to, co z niej wyrasta. Trzeba, więc pamiętać, zarówno o pielęgnacji włosów, jak i samej skóry. Pomocne w tym przypadku, mogą być różnego rodzaju wcierki, które możemy kupić w aptece czy drogeriach. Nie przejmujmy się tym, że zawierają one alkohol, gdyż jest on niezbędny zarówno do naturalnego zakonserwowania produktów, jak i lepszego wchłaniania się składników w skórę.

Istotne znacznie, ma także nawilżania. W tym, mogą nam bardzo pomóc oleje. Wybierajmy jednak te, które nie są zbyt ciężkie, aby dobrze było je zmyć. Do dość lekkich i przyjemnych w nakładaniu należą: olej migdałowy, oliwa z oliwek czy olej kokosowy. Wcieramy je zarówno w skórę głowy jak i w całe włosy. Dzięki temu zyskujemy nawilżenie skóry i włosów, a także jedwabistość kosmyków i regenerację. Oczywiście, włosy zniszczone się nie skleją. Aby wiec przywrócić im blask, należy, co jakiś czas podcinać końce, które będą się wykruszać, a my będziemy mieć wrażenie, że nie rosną.

Zobacz również